Mustafa Boydak serbest, İlyas ve Bekir Boydak ise tutuklandı

Mustafa Boydak serbest, İlyas ve Bekir Boydak ise tutuklandı

Mustafa Boydak serbest, İlyas ve Bekir Boydak tutuklu

 

Kayseri'de Fetö soruşturması kapsamında Kayseri'nin en büyük ve güçlü ailelerinden Boydak ailesinden de gözaltı haberi gelmişti.

 

Boydak Holding YKB ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak,  Şükrü Boydak, İlyas Boydak, Bekir Boydak soruşturma kapsamında emniyete alınmışlardı.

 

 

Gözaltına alınanlar arasında Mustafa Boydak ve şirket yöneticilerinden Halit Bayhan adli kontrol şartıyla serbest kalırken diğer isimler tutuklandı.

 

Boydak'ın yapmış olduğu basın açıklaması ise şu yöndeydi; “Sabah itibariyle basında yer alan haberler üzerine kamuoyunu bilgilendirme ve düzeltme yapma ihtiyacı duymaktayız. 23 Temmuz 2016 tarihinde kapatılan vakıflar arasında yer alan Boydak Eğitim ve Kültür Vakfının yönetiminde bulunan üyelerinin bilgilerine başvurulmak üzere kolluk görevlileri tarafından ifadeye çağrılmışlardır. Konunun Boydak Holding ve grup şirketlerimiz ile hiçbir şekilde alakası yoktur, gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgiler verilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”.

 

 

BOYDAK Holding Türkiye'nin en büyük markalarının da sahibi. İstikbal, Bellona, Deco, Mondi, HES Kablo, Boydak Havacılık gibi şirketlerinin yanı sıra finans alanında Bizim Menkul Değeler ve Türkiye Finans gibi iştirakleri bulunuyor.

Gönder
Diğer Haberler
Enerji