PANEL TÜREV ARAÇLAR: KİTLE İMHA SİLAHIMI, YOKSA RİSKLERIN İLACI MI?

PANEL TÜREV ARAÇLAR: KİTLE İMHA SİLAHIMI, YOKSA RİSKLERIN İLACI MI?

5 Kasım 11:45- 12:30

Türev araçlar; içerdiği riskler, yüksek kaldıraç kullanımı imkanı, riskli davranış biçimleri ve genel bilgisizlik nedeniyle Warren Buffett’ın ileri sürdüğü gibi birer kitle imha silahı olabilecekleri gibi bugünün hızlı, karmaşık ve risklerle dolu finans dünyasında bu riskleri yönetmek ve onlara karşı korunmak için en etkin ilaçlar da. Vadeli işlemler ve opsiyonlar, varantlar, tezgah üstü araçlar ve CFD’ler özelinde piyasalarımızda var olan ürünler, fırsatlar, olanaklar ve riskler.

 • Harun Özay 
  Borsa İstanbul A.Ş.
  Finansal Türev Ürünler Piyasası Bölüm Müdürü

   

  1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Ziraat Bankası Bankacılık Okulunu tamamlamasının ardından Ziraat Bankasında uzman olarak çalıştı.

  1996 yılında eksper yardımcısı olarak başladığı Borsa İstanbul’da eksper, uzman ve başuzman unvanlarıyla Uluslararası Pazar, Tahvil ve Bono Piyasası, Piyasa-Ürün Geliştirme ve Özel Projeler, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, Stratejik Planlama ve İş Geliştirme bölümlerinde görev yaptı.

  2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Executive MBA, 2006 yılında University of Reading ICMA Centre International Securities, Investment and Banking yüksek lisans derecelerini aldı. Halen Borsa İstanbul Vadeli İşlemler ve Opsiyon Piyasasında vekaleten Müdür olarak çalışmaktadır.

  İlgi alanları arasında sabit getirili sermaye piyasası araçları, türev araçlar, finansal piyasalar, enerji piyasaları, alım satım sistemleri ve piyasa işlem mekanizmaları yer almaktadır.


 • Alpogan Erdoğan 
  Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Direktör

 • Sermet Sevil
  Yapı Kredi Yatırım
  Menkul Değerler A.Ş.
  Grup Müdürü

 • Albert Krespin Deutsche Securities
  Menkul Değerler A.Ş. 
  Genel Müdür

 • Moderatör: Ali Perşembe
  Saha Rating A.Ş. Kurucu Ortak ve YK Başkan Yardımcısı

Kongreye ücretsiz üye olmak için tıklayınız: https://goo.gl/oYQGYL 


Kongreye indirimli Vip Üyelik için  tıklayınız: https://goo.gl/forms/09jmtIWA36IOFTEZ2

Gönder
Diğer Haberler
Enerji