Sermaye Piyasalarında Kariyer Planlaması

Sermaye Piyasalarında Kariyer Planlaması

5 Kasım 9:30-10:15

Çok boyutlu sermaye piyasalarında finansmandan bilgi teknolojilerine, yatırımdan pazarlamaya çok çeşitli kariyer patikaları var. Böyle çok boyutlu bir piyasada kariyer planlamasının önemi ve tüm ayrıntılarının enine boyuna irdeleneceği bu paneli geleceklerini bu alanda planlayan ve kariyer yapmayı hedefleyenler mutlaka takip etmeli.

 

 


 • Murat Ergin 
  Finansal Planlama Derneği 
  Başkanı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Ergin, 1992 yılından itibaren çeşitli sermaye piyasası kuruluşlarında orta ve üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Halen Ekspres Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Murat Ergin, Türkiye’de finansal planlama mesleğini geliştirmek üzere 2015 yılında kurulan Finansal Planlama Derneği’nin Kurucu Başkanıdır. 

Ergin, satış gücü yönetimi, pazarlama ve yatırımcı ilişkileri yönetimi konularındaki mesleki çalışmalarını son dönemde yatırımcı psikolojisi, yatırım kararı alma mekanizmaları odaklı faaliyetlerle derinleştirmiştir. 

İngilizce ve Almanca bilen Ergin, Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3, Türev Araçlar ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahiptir.


 • Yılmaz Arısoy 
  Yapı Kredi Yatırım 
  Menkul Değerler A.Ş. 
  Genel Müdür Yardımcısı

Yılmaz Arısoy, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve iş hayatına 1997’de Koç Holding A.Ş.’de Finansman Grubu’nda başladı. 1999’da Koç Holding bursuyla Amerika’ya giderek Cornell Üniversitesi’nde işletme yüksek lisans eğitimini (MBA) tamamladı ve New York’ta Lehman Brothers’da kurumsal finansman üzerine tecrübe edindi. Sonrasında New York’ta UBS Investment Bank’te Yatırım Bankacılığı ve Virginia’da Capital One Bank’te Perakende Bankacılık ve Kredi Kartları alanlarında yöneticilik yaptı. 

2006 yılında Türkiyeye dönerek Koçbank ile Yapı Kredi Bankası entegrasyonunda görev aldı ve Yapı Kredi’de MIS ve İş Planlama Grubu Başkanı olarak çalıştı. 2010 yılında Yapı Kredi’nin ana hissedarı UniCredit Bankacılık Grubu’nun Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ne expat göreve atandı ve UniCredit Bank Slovenia’da Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak çalıştı. 

2014 yılından beri Yapı Kredi Yatırım’da Mali İşler ve Operasyon’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. MEF Üniversitesi Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulunda da Sermaye Piyasaları dersi vermektedir.


 • Dr. Deniz Can Yücel 
  Coca Cola İçecek A.Ş. 
  Yatırımcı İlişkileri Müdürü

Deniz Can Yücel, Almanya FH Bielefeld ve Kanada Manitoba üniversitelerinde işletme eğitimi aldıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede, Sermaye Piyasaları ve Borsa bölümünde yüksek lisans ve Bankacılık Bölümünde doktora yaptı. Çalışma hayatına bir denetim şirketinde başladı ve ardından çeşitli yatırım firmalarında araştırma yöneticisi olarak çalıştı. 2009 yılından beri, Coca-Cola İçecek şirketinde yatırımcı ilişkileri müdürü olarak çalışmaktadır. Yatırımcı ilişkileri alanında çeşitli dereceleri bulunan Deniz Can Yücel, 2013 yılında Extel tarafından Türkiye'de yılın yatırımcı ilişkileri profesyoneli seçildi. Ayrıca, TÜYİD ve TKYD üyesidir.


 • Moderatör: Yusuf Azoz
  Kariyer.net 
  CEO

Yusuf Azoz, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini ABD Pennsylvania State Üniversitesi’nde elektrik mühendisliği alanında tamamladı. İş hayatına ABD’de başlayan Azoz, Bell Labs kökenli Telcordia Technologies’de katma değerli servisler alanında dört yıl üst düzey danışmanlık yaptı. 2001’de Türkiye’ye dönen Azoz, Turkcell’de katma değerli servislerin büyümesi ve gelişmesinde farklı görevler üstlendi, en son olarak da Katma Değerli Servisler Bölümü’nde Bireysel Servisler Bölüm Başkanlığı yaptı. Bu dönemde internet ve mobil ortamın her geçen gün gelişmesine tanıklık eden Azoz, bu iki mecrada da yenilikçi uygulamalara imza attı. Yusuf Azoz, 2007 yılından bu yana online ortamdaki en büyük insan kaynakları platformu olan Kariyer.net’te Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

 

 

Kongreye ücretsiz üye olmak için tıklayınız: https://goo.gl/oYQGYL 


Kongreye indirimli Vip Üyelik için  tıklayınız: https://goo.gl/forms/09jmtIWA36IOFTEZ2

Gönder
Diğer Haberler
Enerji